Bezpieczeństwo

Myślimy globalnie, działamy lokalnie

W zakładzie BEL Polska w Chorzelach równie mocno jak o bezpieczeństwo naszych produktów, dbamy o bezpieczeństwo naszych pracowników ich rodzin, gości i podwykonawców.

—film—

Właśnie z myślą o bezpieczeństwie nas wszystkich, od kliku lat, co roku o tej samej porze we wszystkich zakładach BEL na świecie, organizowany jest Tydzień Bezpieczeństwa.

Każdemu Tygodniowi Bezpieczeństwa przyświeca jeden cel – podniesienie świadomości w obszarze bhp zarówno w pacy jak i w życiu codzienny. Każdy Tydzień Bezpieczeństwa posiada swoje hasło przewodnie – „W drodze do ZERA (wypadków)” , „ Dbajmy o siebie wzajemnie” i inne.

Każdy Tydzień Bezpieczeństwa to wykłady dla pracowników, gry i konkursy bezpieczeństwa (Koło Fortuny, Konkursy fotograficzne, Konkurs na najlepszego operatora  wózka widłowego oraz  liczne gry zabawy logiczne i sprawnościowe) ale to również promocja zdrowego trybu życia poprzez wprowadzanie zdrowej diety oraz aktywności fizycznej takich jak turniej tenisa stołowego czy też
Bel Walking Challange” dzięki, któremu oprócz promocji zdrowia promujemy również dobroczynność.

Tydzień Bezpieczeństwa to także okazja do zaangażowania w bezpieczeństwo całych rodzin a przede wszystkim najmłodszych, poprzez organizację „Bezpiecznych Mikołajek”, w czasie których poprzez zabawę promujemy bezpieczeństwo  oraz zdrowy tryb życia. Najmłodsi mogą również wykazać się swoimi umiejętnościami plastycznymi w organizowanych przy okazji Tygodni Bezpieczeństwa konkursach plastycznych oczywiście dotyczących tematyki bezpieczeństwa i zdrowia.

Bezpieczeństwo w Bel to także liczne kampanie oraz spotkania i szkolenia promujące bezpieczną pracę i bezpieczne zachowania.

W ostatnim roku przeprowadziliśmy grupową kampanię dotyczącą „Bezpieczeństwo rąk i dłoni” bo to przecież nasze ręce są naszymi najważniejszymi narzędziami pracy.

 

Obecnie prowadzimy szkolenia dotyczące szybkiej oceny ryzyka pod hasłem „Stop – Think – Act” angażując do współpracy wszystkich pracowników BEL POLSKA.

–filmiki–

 

Działający w zakładzie Filar Bezpieczeństw pozwala wdrożyć w życie dodatkowe projekty z zakresu bezpieczeństwa pracy oraz promować kulturę bezpieczeństwa wśród pracowników, podwykonawców oraz gości.

Audyty behawioralne wykonywane cyfrowo  przy użyciu specjalnie stworzonej do tego celu aplikacji na urządzenia mobilne, pozwala na ich bezproblemowe wykonanie i szybszą reakcję na zapisane w nich uwagi i spostrzeżenia. To również eliminacja papieru, a co za tym idzie dbałość o środowisko naturalne.